IZLET V LJUBLJANO

Četrtošolci in petošolci smo se z vlakom odpravili na izlet v Ljubljano. Pred tem smo v šoli vse skupaj skrbno načrtovali. Od železniške postaje nas je pot vodila do Radia Prvi RTV Slovenija. Tam smo si ogledali arhiv posnetkov, ki so stari že preko 50 let. Nato smo videli in preizkusili, kako poteka snemanje radijske oddaje. Pri tem sta se še posebej izkazali Lara in Tara. Ujeli smo celo napoved novic znanega radijskega glasu Dejana Kaloperja. Za zaključek pa je naš pevski zborček zapel v največji glasbeni dvorani v hiši. Zatem je sledil zaslužen sladoled, ki smo ga pojedli kar na poti do Ljubljanskega gradu. Tam nas je pričakal vodič, ki nas je popeljal skozi grajske prostore in običaje v času Friderika 3. Habsburškega. Polni vtisov smo se vrnili na železniško postajo, od koder nas je vlak peljal namesto v Otoče v Globoko, saj se v Otočah niso odprla vrata!

Besedilo: Anja Ržišnik Martinec

Fotografije: Metka Urh